ارتباط دوسویه دولت و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به رفع مشکلات این فروشگاه‌ها کمک می‌کند

ارتباط دوسویه دولت و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به رفع مشکلات این فروشگاه‌ها کمک می‌کند
ارتباط دوسویه دولت و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به رفع مشکلات این فروشگاه‌ها کمک می‌کند

دکتر محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در جلسه‌ای که روز پنج‌شنبه، 18 آذرماه با مدیران عامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور برگزار شد، با اشاره به ضرورت اتخاذ تدابیر و راهکارهای لازم برای کمک به بهبود وضعیت معیشتی جامعه و با تاکید بر اینکه مردم نباید برای تامین اقلام مورد نیاز خود در ایام پایانی سال دغدغه‌ای داشته باشند، گفت: ضرورت دارد از هم‌اکنون پیش‌بینی‌های لازم برای تامین نیازهای شب عید و ماه مبارک رمضان انجام شود.

دکتر مخبر با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای که برنامه‌های توسعه‌ای خود را با فعالیت در کشورهای همسایه تقویت کنند، از سوی دولت مورد حمایت قرار می‌‌گیرند، اظهار داشت: ارتباط دوسویه و مستمر میان دولت و نمایندگان فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌تواند به رفع مشکلات این فروشگاه‌ها کمک کند و به دولت نیز این امکان را می‌دهد که از ظرفیت این فروشگاه‌ها برای خدمات‌دهی هرچه بیشتر به مردم استفاده کند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر لزوم استفاده از بستر فضای مجازی، فروش آنلاین و امکانات دیجیتال برای ارائه خدمات به مردم تاکید کرد و اظهار داشت: یکی دیگر از کارهای مهمی که باید در خصوص آن پیگیری‌های لازم صورت بگیرد، تشکیل شرکت خدمات لجستیک است؛ چرا که این موضوع دارای ابعاد مهم و مختلفی است لذا نباید از آن غفلت کرد.

او از مدیران عامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای خواست با تعیین سازوکار مشخص، از کسب‌وکارها و فروشگاه‌های کوچک و سنتی در محدوده فعالیت خود حمایت کنند و با استفاده از ظرفیت آن‌ها، خدمت‌رسانی به مردم را گسترش دهند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای پیشنهاد داد با استفاده از ظرفیت شبکه بانکی کشور و ارائه تسهیلات با سود مناسب، امکان خرید با استفاده از کارت‌های اعتباری را برای مردم فراهم کنند، به‌گونه‌ای که مردم بتوانند اقساط تسهیلات کارت‌های اعتباری را به صورت بلندمدت پرداخت کنند.

در این جلسه مدیران عامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز ضمن بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود، پیشنهاداتی را در راستای تسهیل عرضه کالا به مردم مطرح و بر استفاده از ظرفیت اقتصاد دیجیتال، حذف واسطه‌ها، هوشمند کردن امور بازرسی و نظارتی، حفظ شأن مردم و اصلاح نظام توزیع کالا تاکید کردند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

 

تگها : فروشگاه های زنجیره ای , ماهنامه تجارت طلایی , توزیع کالا , معاون رییس جمهور , محمد مخبر , هیات دولت , جلسه هیات دولت , جسه دولت , اقتصاد دیجیتال

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان